_ _ _

OPEN BB 9/2019

Hodnotenie používateľov: 1 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Opäť sa začal už 23.ročník šachového turnaja OPEN Banská Bystrica a VC mládeže mesta BB pri príležitosti schválenia ústavy SR.

V Banskej Bystrica sa v dňoch 20.-22.9.2019 uskutočnil tradičný šachový turnaj OPEN Banská Bystrica 2019 a VC mládeže na ktorom sa zúčastnilo 102 hráčov zo šiestich štátov. Turnaj ktorého 23. ročník sa konal pri príležitosti 27. výročia schválenia Ústavy Slovenskej republiky sa hral švajčiarskym systémom na 9 kôl s tempom 2x40min +10s/ťah. Turnaj bol opäť pomerne silne obsadený a mal dosť dramatický priebeh, nakoľko  o umiestnenie sa bojovalo až takmer do poslednej partie . Víťazom tohto známeho medzinárodného podujatia sa stal s 8 bodmi iba 15 ročný Richard Turčan , hráč ŠK Veža Banská Bystrica. Druhý skončil IM Tomáš Krňan , kanadský reprezentant z Toronta a bývalý hráč domáceho klubu Junior CVČ Banská Bystrica. Úspešné vystúpenie mladých reprezentantov SR na turnaji potvrdil tretím miesto v turnaji 16 ročný Filip Haring z ŠK Junior B Bystrica . Víťazkou  kategórie žien sa stala Kate Nikanova z Moskvy. Na druhom mieste skončila talentovaná reprezentantka SR iba 14 ročná Luciou Ševčíková z Kysuckého N Mesta a zároveň bola aj víťazkou kategórie 14 ročných dievčat. Tretia skončila Stella Čarnecká z Mladosti Žilina a vyhrala aj kategóriu 18 ročných dievčat. Z celkového počtu 54 mládežníkov do 18 rokov sa na turnaji až traja z nich umiestnili v TOP 10. Celkovo 8. skončil Patrik Števík  z domáceho klubu a zároveň vyhral  kategóriu 14. ročných chlapcov.  Kategóriu dievčat do 12 rokov vyhrala Martina Šošovičková zo ZŠ z Novej Dubnice. V kategórii 10 ročných dievčat bola víťazkou Timea Haasová z ŠK Rajec a  najmladšiu kategóriu do 8 rokov vyhrala Júlia Nela Štricová z LŠŠ Liptovský Mikuláš. U chlapcov do 12 rokov vyhral Daniel Juhaňák z Unichess Praha . Víťazmi kategóriách najmladších žiakov sa stali Lukáš Strapec do 10 rokov a  Tomáš Strapec v kategórii do 8 rokov obidvaja z ŠK Junior CVČ Banská Bystrica. Na slávnostnom otvorení sa prihovoril účastníkom podujatia JUDr. Pavol Boroň predseda MOMS v B Bystrici. Na  záverečnom ceremoniári spojenom s odovzdávaní cien účastníkom sa v zastúpení hlavných organizátorov podujatia zúčastnili zástupkyňa Mesta Banská Bystrica, ved odd. športu Dana Cibulková , zástupkyňa riaditeľa CVČ Havranské Banská Bystrica, Mgr. Katarína Lišková a garant podujatia Zdeněk Gregor, prezident SŠZ

Organizátori podujatia, SK Junior CVČ B. Bystrica, Mesto B. Bystrica , CVČ Havranské BB , MOMS v  B. Bystrici,
SŠZ a BBSK zvládli náročnú organizáciu aj vďaka podpore partnerov podujatia Detox s.r.o. METAL SERVIS-
Recycling s.r.o. STEFE Banská Bystrica a, s, Poďakovanie patrí tiež dobrovoľným a obetavým členom klubu
a nadšencom šachu, ktorí značnou mierou prispeli k zdarnému priebehu podujatia.
Za organizátorov podujatia: Zdenek Gregor, M0907/821801 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Naša práca

Snažíme sa sprostredkovať Vám zážitky zo všetkých podujatí na ktorých sa zúčastňujeme, aby ste Vy aj Vaši blízky mohli s nami prežívať radosť z hry i pocity víťazstva!