_ _ _

OPEN Banská Bystrica + Veľká cena mládeže 2023

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

V dňoch 23.-24.9.2023 sa v Banskej Bystrica uskutočnil 27. ročník tradičného šachového turnaja OPEN Banská Bystrica 2023 a VC mládeže,

a

na ktorom sa zúčastnilo spolu 63 hráčov. Hracie priestory na tento tradičný šachový sviatok poskytla SOŠ IT Banská Bystrica na Tajovského 30 a organizačne bolo podujatie zabezpečené šachovým klubom Junior Banská Bystrica , Miestnym odborom Matice Slovenskej a CVČ - JUNIOR, Banská Bystrica. Turnaj sa hral švajčiarskym systémom na 9 kôl s tempom 2x25min. +10s/ťah. Ozdobou podujatia boli mladí reprezentanti SR , talentovaní odchovanci domáceho klubu ŠK Junior B Bystrica, ktorí nakoniec potvrdili svoje kvality.

Zvíťazil 19 ročný Richard Turčan FM s ratingom FIDE 2403 z domáceho klubu ŠK Junior CVČ Banská Bystrica so ziskom 7,5 bodu. bNa druhom až piatom mieste so 7 bodmi sa umiestnili Patrik Števík , Roman Lukáč, Štefan Dóci a najväčšie prekvapenie turnaja bol iba 10 ročný Filip Kopečný z Banskej Štiavnice, ktorý skončil celkove 5. a iba pol bodu za celkovým víťazom OPENU. Všetci sú hráčmi ŠK Junior CVČ Banská Bystrica. Z celkového počtu 63 hráčov sa podujatia zúčastnilo 49 hráčov z radov mládeže do 23 rokov.

V súťaži o ceny primátora mesta B Bystrica a predsedu Miestneho odboru Matice Slovenskej v kategóriách žiakov do 14 hralo spolu 36 žiakov. Ceny predsedu BBSK sa v kategóriách do 18 rokov rozdelili medzi 8 hráčov. V kategóriách žiakov ZŠ sa najväčšia konkurencia stretla u žiakov do 10 a 14 rokov , kde dokonca dvaja z nich skončili v TOP 10 hlavnej kategórie OPENU Banská Bystrica , Filip Kopečný na 5. mieste a Marek Ďurovka skončil 7. Obidvaja sú tohtoroční majstri Slovenska vo svojich kategóriách a koncom októbra budú reprezentovať Slovensko v Egypte na Majstrovstvách sveta mládež 2023. Víťazi žiackych kategórií sú nasledovní hráči: kat. D08 Viktória Lea Štricová - Liptovská šach. škola, kat. D10 Lýdia Horváthová z ŠK Junior Tomášovce, kat. D12 Júlia Nela Štricová z LŠŠ, kategóriu D14 vyhrala Jaroslava Morová z ŠK Junior CVČ B. Bystrica. cKategóriu chlapcov do 8 rokov vyhral Adam Kopečný a kat. CH10 Filip Kopečný obaja z ŠK Junior CVČ B. Bystrica. U chlapcov do 12 rokov vyhral Tomáš Strapec z ŠK Junior CVČ Banská Bystrica a medzi chlapcami do 14 vyhral Marek Ďurovka z toho istého klubu.

U študentov stredných škôl kat. D 18 vyhrala Lucia Kapičáková, ktorá je členkou FTC Fiľakovo a v kategórii chlapcov do 18 rokov sa víťazom stal Patrik Števík z ŠK Junior CVČ B.Bystrica. Samostatne bola vyhodnotená aj katerória žien, ktorú vyhrala Lucia Kapičáková vďaka lepšiemu pomocnému hodnoteniu pred ukrajinkou Dianou Vasylčuk z Športovej školy mládeže 7 DNIPRO .

Najlepším seniorom bol Eduard Gregor z PŠK Banská Bystrica. Organizátori podujatia, ŠK Junior CVČ B. Bystrica, CVČ Junior Banská Bystrica , MOMS v B. Bystrici , Mesto B. Bystrica , CVČ Havranské BB , a KC Fončorda zvládli náročnú organizáciu aj vďaka podpore partnerov podujatia STEFE Banská Bystrica a. s., SŠZ , MŠVVaŠ SR , KŠZ a BBSK . Poďakovanie patrí tiež dobrovoľným a obetavým členom klubu a nadšencom šachu, ktorí značnou mierou prispeli k zdarnému priebehu podujatia.

Za organizátorov podujatia: Zdenek Gregor, M0907/821801 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Naša práca

Snažíme sa sprostredkovať Vám zážitky zo všetkých podujatí na ktorých sa zúčastňujeme, aby ste Vy aj Vaši blízky mohli s nami prežívať radosť z hry i pocity víťazstva!